Senior Software Engineer

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Allegro to numer jeden w branży e-commerce w Polsce oraz jedna z top 10 największych firm e-commerce na świecie. Jesteśmy firmą technologiczną, działamy zwinnie i na dużą skalę niezależnie od projektu:

  • 100 wdrożeń produkcyjnych dziennie
  • 21 milionów klientów
  • ponad 150 milionów ofert
  • 140 mln wyszukiwań dziennie

W tym momencie, jednymi z najszybciej rozwijających się zespołów w Allegro są:

  • Zespoły w ramach obszaru Delivery Experience, które zajmują się m.in predykcją czasów dostawy czy projektem SMART
  • Zespół zajmujący się wyszukiwarką Allegro
  • Zespół rozwijający narzędzia dla Sprzedających

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

Nasze środowisko technologiczne zapewni Ci wiele wyzwań i możliwości:

  • Zespoły są w pełni autonomiczne, dlatego też odpowiadają za architekturę i projektowanie, wybór technologii, programowanie, wydajność, jakość kodu oraz  wdrożenie na produkcję
  • Posiadamy ponad 900 mikrousług tworzących jeden serwis allegro.pl
  • Bazujemy na najnowszych technologiach ze świata OpenSource
  • Wykorzystujemy języki programowania w zależności od potrzeb:
  • Wykorzystujemy w zależności od potrzeb
    • techniki: m.in. Reactive Programming, TDD, DDD
    • technologie: m.in. Kafka, Hadoop, Spark, Kubernetes, Mesos, TensorFlow, BigQuery
  • Wewnętrzny ekosystem narzędziowy oparty na technologiach OpenSource, w  którym dwie minuty po kliknięciu masz nową usługę gotową do wdrożenia
  • Środowisko łączące nasze prywatne dwa Data Centers (10 000 serwerów) oraz Chmurę Publiczną (Google Cloud oraz Microsoft Azure)
  • Możliwość kontrybucji do projektów OpenSource, w tym udostępnianych i utrzymywanych przez Allegro (sprawdź nasz GitHub) - w tych mamy już kilka tysięcy gwiazdek na githubie
  • Big Data (kilka petabajtów danych) oraz Machine Learning wykorzystywany produkcyjnie

Jesteśmy firmą, która inwestuje w swoich pracowników i ich rozwój poprzez:

  • Turystykę zespołową
  • Budżety szkoleniowe
  • Rozwijanie Twoich kompetencji w czasie szkoleń wewnętrznych (technicznych, miękkich, ale i hobbystycznych)
  • Udział w konferencjach w Polsce, w Europie i na świecie (m.in. Geecon PL, Devoxx PL, Devoxx BE, QCon San Francisco, Kotlinlconf, Confitura...)
  • Uczestnictwo w wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting
  • Pracę wśród profesjonalistów - https://allegro.tech/

 Ze swojej strony oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Laptop Mac lub Dell, dwa zewnętrzne monitory oraz dostęp do narzędzi i licencji, których potrzebujesz
  • Nowoczesne biuro przy stacji metra Rondo ONZ (przyjazne rowerzystom oraz tym, którzy piją mleko roślinne ;))
  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych - możesz wybrać to co chcesz
  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych
  • Zajęcia z języka angielskiego opłacane przez nas po okresie próbnym
  • Budżety integracyjne

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Od kilku lat zajmują się programowaniem w języku Java (wersja od 8 w górę) lub Kotlin
  • Posiadają doświadczenie w pracy w architekturze mikrousługowej
  • Mają pomysły i chęć zaangażowania się projektowanie architektury rozwiązań
  • Chcą wiedzieć nie tylko jak coś zrobić, ale i po co
  • Szukają efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników
  • Interesują się różnorodnymi narzędziami i możliwościami ich wykorzystania odpowiednio do problemu
  • Cenią sobie zachowanie dobrych praktyk programowania
  • Lubią dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi
  • Chcą cały czas się rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć