Team Manager

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Jako Team Manager, będziesz miał(a):

  • Istotny wpływ na rozwój techniczny i biznesowy największego polskiego e-commerce
  • Okazję pokierować pracą swoich kilku zespołów pracujących nad rozwiązaniami w obrębie platformy Allegro
  • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołów - zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy
  • Możliwość współpracy z doskonałymi inżynierami, mającymi pełną autonomię technologiczną - to oni wspólnie z Tobą wybierają technologię która pasuje do problemu (nie trzeba zgody “góry”)
  • Pełną odpowiedzialność za rozwój obszaru w którym pracujesz i produkty, które do niego należą.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Staniesz się liderem dla wysokowykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników, którzy każdego dnia zmieniają polski świat e-commerce
  • Będziesz odpowiedzialny za strategię i budowę kluczowych produktów software’owych Allegro
  • Wspomożesz zespół w krzewieniu kultury pracy zgodnej z filozofią Agile
  • Wspieramy dobre praktyki, jak Code review, Continuous Integration, Scrum/Kanban (zależnie od zespołu), Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming

Ludzie, z którymi będziesz pracować to:

  • 850 osób, które od wielu lat budują jeden z największych systemów rozproszonych w naszej części Europy
  • Specjaliści na wielu polach: od utrzymania Data Center, przez infrastrukturę, bezpieczeństwo, programowanie, analitykę danych po User Experience
  • Pasjonaci, którzy w ramach Allegro Tech chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem:
  • wewnątrz firmy na przykład przez turystykę zespołową (przeczytaj jak to działa)
  • oraz na dziesiątkach konferencji w Polsce, w Europie i na świecie (m.in. Geecon PL, Devoxx PL, Devoxx BE, QCon San Francisco, Kotlinlconf, Confitura...)

Technologicznie Twoje środowisko pracy będzie wyglądać tak:

  • Ponad 900 mikrousług tworzących jeden serwis allegro.pl
  • Najnowsze technologie ze świata OpenSource
  • Wykorzystujemy języki programowania w zależności od potrzeb: Java 8, 11 i najnowsza (przeczytaj jakie mamy zasady aktualizacji Java), Kotlin, Groovy (przede wszystkim do testów), Python, Go (przede wszystkim w projektach infrastrukturalnych)
  • Wykorzystujemy w zależności od potrzeb: techniki: m.in. Reactive Programming, TDD, DDD, technologie: m.in. Kafka, Hadoop, Spark, Kubernetes, Mesos, TensorFlow, BigQuery
  • Wewnętrzny ekosystem narzędziowy oparty na technologiach OpenSource, w  którym dwie minuty po kliknięciu masz nową usługę gotową do wdrożenia
  • Środowisko łączące nasze prywatne dwa Data Centers (10 000 serwerów) oraz Chmurę Publiczną
  • Możliwość kontrybucji do projektów OpenSource, w tym udostępnianych i utrzymywanych przez Allegro (sprawdź nasz GitHub)

Szukamy osób, które:

  • Mają kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zespołów pracujących z wykorzystaniem metodyk “zwinnych”
  • Umieją blisko współpracować z biznesem oraz potrafią pogodzić kwestie techniczne i biznesowe
  • Potrafią przedstawić konieczne prace techniczne w kontekście ryzyk biznesowych
  • Mają bogate doświadczenie techniczne “hands on”
  • Potrafią i chcą dbać o rozwój członków swojego zespołu, w szczególności podległych im Team Leader’ów, a także chcą wejść w rolę mentora dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi
  • Posiadają bardzo dobre umiejętności komunikacyjne
  • Rozumieją i wspierają podejście Servant Leadership

Ze swojej strony oferujemy:

  • Klimatyczne biuro przy Plantach, a już niedługo bardzo nowoczesne w ścisłym centrum Krakowa
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (w tym kupony na Allegro ;))
  • Dofinansowanie studiów podyplomowych (np. MBA)
  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach opłacane przez nas
  • Uczestnictwo w specjalnych wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting (wewnętrzna konferencja techniczna na 500 osób: zobacz podsumowanie i prelekcje na kanale YouTube)

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!