Business Intelligence Engineer

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Szukamy inżynierów BI interesujących się przetwarzaniem danych i wizualizacją. Zajmiesz się rozwojem narzędzi do analityki, przetwarzania danych oraz generowania raportów na potrzeby wszystkich zespołów analitycznych w Allegro oraz działu Kontrolingu

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Analizowanie danych oraz rekomendacja w zakresie usprawniania działających narzędzi analitycznych

  • Projektowanie, modyfikacja i utrzymanie raportów, kokpitów zarządczych oraz aplikacji biznesowych przy wykorzystaniu narzędzi Tableau i DataStudio

  • Wsparcie innych zespołów w zakresie analizy wymagań oraz identyfikacji źródeł danych

  • Automatyzacja cyklicznych przetwarzań danych i raportów analitycznych

  • Prowadzenie projektów wdrożeniowych i szkoleniowych opartych o technologię Tableau, DataStudio

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz współpracować ze wszystkimii analitykami w Allegro rekomendując im działania zwiększające efektywność ich pracy

  • Dołączysz do otwartego na dyskusje i nowe koncepcje zespołu ekspertów nastawionych na  innowacyjne i efektywne rozwiązania

  • Będziesz miał realny wpływ na końcową funkcjonalność produktu - projektujemy, kodujemy, testujemy, wdrażamy i utrzymujemy nasze rozwiązania

Ze swojej strony oferujemy:

  • Praca z innowacyjnym ekosystemem narzędziowym (Tableau, Druid, GCP, Airflow)

  • Wdrażanie rozwiązań w chmurze Google Cloud Platform (BigQuery)

  • Możliwość rozwoju w zakresie JavaScript, Python, Spark

  • Pracę w zespole doświadczonych inżynierów chętnie dzielących się wiedzą

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Możliwość udziału w konferencjach technologicznych

  • Dostęp do szkoleń online np. Coursera

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole oraz elastyczne godziny pracy

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy inżynierów BI, którzy:

  • Posiadają doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł
  • Znają bardzo dobrze SQL  i mają doświadczenie w analityce w ekosystemie Hadoop (HQL, pySpark), Google Cloud Platform oraz relacyjnych baz danych

  • Posiadają biegłą znajomość narzędzi do wizualizacji danych: google data studio, tableau

  • Wiedzą jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego

  • Chcą poznawać nowe technologie

  • Potrafią ciekawie i w intuicyjny sposób komunikować wyniki analiz i rekomendacje z nich płynące

  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązania

  • Są kreatywni, samodzielni i odpowiedzialni