IT Security Specialist - Computer Security Incident Response Team

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz udział w tworzeniu i utrzymywaniu systemów bezpieczeństwa infrastruktury i aplikacji Allegro -  największego serwisu w Polsce
  • Podejmiesz wyzwanie zapewnienia szybkiego wykrywania i obsługi wszelkich incydentów dot. bezpieczeństwa platformy i środowiska Allegro, z której każdego dnia korzysta kilkanaście milionów użytkowników
  • Weźmiesz udział w obsłudze sytuacji krytycznych dla stabilności platformy
  • Weźmiesz udział w projektowaniu, wdrażaniu i rozwijaniu rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo Allegro
  • Współpracować będziesz m.in. z zespołami developmentu, infrastruktury, SRE

*Posłuchaj podcastu o pracy w obszarze security w Allegro!*

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Mikroserwisy na serio (900+), skala na serio (13.5k rps), BigData (kilka petabajtów danych), Machine Learning
  • Dwa niezależne Data Center, dziesiątki szaf rackowych sprzętu, kilka tysięcy serwerów, urządzeń sieciowych i innego hardware’u, które stanowią podstawę działania Allegro
  • Jedna z największych w Polsce prywatna chmura obliczeniowa oraz klastry, tysiące core, w których działa kilka tysięcy kontenerów
  • Integracja z cloudami publicznymi, Google Apps i innymi dostawcami SaaS
  • Allegro to m.in. zespół 600 świetnych inżynierów, którzy dotychczas dzielili się wiedzą na dziesiątkach technologicznych konferencji takich jak, PLNOG, Devoxx PL, GeeCon PL i Prague, Confitura, Security Case Study, Security BSides Warsaw, Mesos Con (Denver), OsCon (Portland), InterOP (Londyn), Atmosphere oraz współtworzą bloga allegro.tech
  • Rocznie ponad 100 naszych inżynierów wyjeżdża na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. Jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy
  • Infrastructure as a Code to w Allegro rzeczywistość, a nie buzzword

Ze swojej strony oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Dużą autonomię działania i oraz zespół pracujący agile’owo
  • Zespół ludzi, przy których Twoje umiejętności wzrosną wykładniczo
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Liczne imprezy integracyjne oraz eventy firmowe
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy specjalistów, którzy:

  • Mają praktyczne doświadczenie w pracy z nowoczesną infrastrukturą informatyczną o dużej skali oraz potrafią działać w kulturze DevOps
  • Posiadają i rozwijają wiedzę o bieżących zagrożeniach bezpieczeństwa ofensywnego oraz defensywnego
  • Posiadają dobrą znajomość architektury i rozwiązań z obszaru cloud security
  • Potrafią programować (Python)
  • Znają system Linux (Ubuntu/Debian) i mają doświadczenie z utrzymaniem tych systemów
  • Posiadają wiedzę z zakresu stosu TCP/IP
  • Projektowali, wdrażali, rozwijali lub utrzymywali rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo
  • Uczestniczyli w obsłudze incydentów bezpieczeństwa
  • Mają doświadczenie w pracy w zespołach SOC, CERT lub CSIRT
  • Posiadają doświadczenie w użytkowaniu systemów typu SIEM, DLP, SOAR
  • Mile widziana praktyczna wiedza nt. standardów i metodyk z obszaru bezpieczeństwa m.in: OWASP, Att&ck MITRE, PCI DSS, standardy NIST
  • Potrafią efektywnie komunikować się oraz współpracować z osobami z różnych obszarów i szczebli organizacji
  • Rozumieją znaczenie technologii, narzędzi i procedur bezpieczeństwa IT oraz ich wpływ na biznes

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!