Database Engineer (junior/mid/senior)

  • Pełny etat

Opis firmy

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Mikroserwisy na serio (800+), skala na serio (40k rps na biznesowej szynie danych), BigData (kilka petabajtów danych), początki Machine Learning

  • Dwa niezależne Data Center, dziesiątki szaf rackowych sprzętu, kilka tysięcy serwerów, urządzeń sieciowych i innego hardware’u, które stanowią podstawę działania Allegro

  • Największa w Polsce prywatna chmura obliczeniowa oparta na OpenStacku

  • Klastry Mesos i Kubernetes, tysiące core, w których działa kilka tysięcy kontenerów

  • Integracja z Amazon Web Services, Google Apps i innymi dostawcami SaaS

  • Allegro to m.in. zespół ponad 1000 świetnych inżynierów, którzy dotychczas dzielili się wiedzą na dziesiątkach technologicznych konferencji takich jak, PLNOG, Devoxx PL, GeeCon PL i Prague, Confitura, Security Case Study, Security BSides Warsaw, Mesos Con (Denver), OsCon (Portland), InterOP (Londyn), Atmosphere oraz współtworzą bloga allegro.tech

  • Rocznie ponad 100 naszych inżynierów wyjeżdża na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. Jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

  • Infrastructure as a Code to w Allegro rzeczywistość, a nie buzzword

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz udział w administrowaniu środowiskiem relacyjnych baz danych w Allegro (Oracle 11, 12 i 19, MySQL, PostgreSQL)

  • Będziesz rozwijał(a) oraz utrzymywał(a) infrastrukturę w zakresie technologii MySQL, PostgreSQL, Oracle

  • Utrzymasz ciągłość działania systemów baz danych

  • Zajmiesz się bieżącym monitoringiem działania oraz planowaniem rozwoju systemów

  • Twoim zadaniem będzie rozwiązywanie incydentów oraz problemów w działaniu systemów i infrastruktury

  • Zajmiesz się automatyzacją i optymalizacją istniejących rozwiązań

  • Będziesz rozwijać wewnętrzne systemy i usługi infrastruktury bazodanowej

  • Zaangażujesz się rozwój usług biznesowych oraz automatyzację procesów

Kwalifikacje

Szukamy specjalistów, którzy posiadają lub chcą zdobyć:

  • Umiejętność pisania skryptów w powłokach shell i Python

  • Doświadczenie w administracji bazami danych Oracle, MySQL, PostgreSQL (RMAN, RAC, ADG, GTID, XtraBackup, Barman itd.) i systemami operacyjnymi

  • Wiedzę na temat technologii wirtualizacji (XEN, Docker, LXD)

  • Umiejętność pisania wydajnego kodu SQL, PL/SQL, PL/pgSQL, stored routines

  • Doświadczenie w Oracle Enterprise Manager, Percona PMM

  • Umiejętość efektywnego wykorzystania produktów Atlassian (jira, bamboo, stash)

Dodatkowe informacje

Ze swojej strony oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Laptop Mac lub Dell, dwa zewnętrzne monitory oraz dostęp do narzędzi i licencji, których potrzebujesz

  • Szerokie możliwości rozwoju poprzez szkolenia, konferencje wewnętrzne i zewnętrzne, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie

  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych

  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych - możesz wybrać to co chcesz

  • Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez profesjonalnych lektorów