Scala Software Engineer

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Zespoły są w pełni autonomiczne, dlatego też odpowiadają za architekturę i projektowanie, wybór technologii, programowanie, wydajność, jakość kodu oraz  wdrożenie na produkcję

  • Posiadamy ponad 900 mikrousług tworzących jeden serwis allegro.pl

  • Bazujemy na najnowszych technologiach ze świata OpenSource

  • Wykorzystujemy języki programowania w zależności od potrzeb: Scala, Kotlin, Java

  • Wykorzystujemy w zależności od potrzeb:
    - techniki: Functional Programming, Event Sourcing, Reactive Streams
    - technologie: Kafka, Hadoop, Spark, Kubernetes, Mesos, TensorFlow, BigQuery
    - biblioteki: Spring Boot, Cats, Scalaz, Slick, Doobie, Monix, Akka, Tapir, Circe, Graphql, Retrofit

  • Wewnętrzny ekosystem narzędziowy oparty na technologiach OpenSource, w którym dwie minuty po kliknięciu masz nową usługę gotową do wdrożenia

  • Środowisko łączące nasze prywatne dwa Data Centers (10 000 serwerów) oraz Chmurę Publiczną (Google Cloud oraz Microsoft Azure)

  • Możliwość kontrybucji do projektów OpenSource, w tym udostępnianych i utrzymywanych przez Allegro (sprawdź nasz GitHub) - w tych mamy już kilka tysięcy gwiazdek na githubie

  • Big Data (kilka petabajtów danych) oraz Machine Learning wykorzystywany produkcyjnie

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Od kilku lat zajmują się programowaniem w technologiach uruchamianych na JVM

  • Programują w języku Scala

  • Są otwarte na programowanie w różnych językach (np. Java, Kotlin)

  • Posiadają doświadczenie w pracy w architekturze mikrousługowej

  • Mają pomysły i chęć zaangażowania się projektowanie architektury rozwiązań

  • Szukają efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników

  • Interesują różnorodne narzędzia i możliwość ich wykorzystania odpowiednio do problemu

  • Zachowują dobre praktyki programowania

  • Lubią dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi

  • Chcą cały czas się rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć