Team Leader - Service Mesh

  • Kraków, Warszawa, Poland
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Jako Team Leader, będziesz miał(a):

  • Istotny wpływ na rozwój techniczny największego polskiego e-commerce.

  • Autonomię w organizacji pracy zespołu – zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy.

  • Możliwość współpracy z doskonałymi inżynierami.

  • Autonomię technologiczną: wybierasz z zespołem technologie, które pasują do problemu (nie trzeba zgody “góry”), Ty za nią potem odpowiadasz.

  • Możliwość tworzenia unikalnych rozwiązań infrastrukturalnych w postaci platformy technicznej, które można znaleźć głównie wśród światowych liderów branży. Mamy szeroki i bezpośredni wpływ na technologie i procesy stanowiące techniczne podstawy Allegro. Rozwijamy platformę jako produkt, dbając o użyteczność tworzonych rozwiązań i współpracując z setkami inżynierów będących jej klientami.

Zespół, na czele którego staniesz, odpowiada głównie za:

  • tworzenie bibliotek i frameworka, opartego o Spring Boot, używanego przez większość usług (> 700) i inżynierów (> 600) w Allegro.

  • dostarczanie systemów umożliwiających bezpieczną i niezawodną komunikację pomiędzy usługami – Service Discovery oraz Service Mesh w oparciu o de facto standard tych rozwiązań czyli Envoy Proxy oraz Consul.

Nasze środowisko technologiczne zapewni Ci wiele wyzwań i możliwości:

  • Zespoły są w pełni autonomiczne, dlatego też odpowiadają za architekturę i projektowanie, wybór technologii, programowanie, wydajność, jakość kodu oraz  wdrożenie na produkcję.

  • Posiadamy ponad 900 mikrousług tworzących jeden serwis allegro.pl.

  • Bazujemy na najnowszych technologiach ze świata OpenSource.

  • Wykorzystujemy języki programowania w zależności od potrzeb:

  • Wewnętrzny ekosystem narzędziowy oparty na technologiach OpenSource, w  którym dwie minuty po kliknięciu masz nową usługę gotową do wdrożenia.

  • Środowisko łączące nasze prywatne dwa Data Centers oraz Chmurę Publiczną (Google Cloud oraz Microsoft Azure).

  • Możliwość kontrybucji do projektów OpenSource, w tym udostępnianych i utrzymywanych przez Allegro (sprawdź nasz GitHub) –  mamy już kilka tysięcy gwiazdek na Githubie.

Szukamy Team Leadera, który:

  • Ma doświadczenie w pracy z dużymi systemami, przy budowie których trzeba wypracowywać kompromisy i przeprowadzać bezawaryjne migracje.

  • Potrafi i chce dbać o rozwój członków swojego zespołu, posiada bardzo dobre umiejętności komunikacyjne oraz ceni podejście “servant leadership”.

  • Umie blisko współpracować z klientami oraz potrafi pogodzić kwestie techniczne i biznesowe.

  • Potrafi przedstawić konieczne prace techniczne w kontekście ryzyk biznesowych.

  • Jest doświadczonym ekspertem w rozwoju oprogramowania i architektury systemów.

  • Potrafi wejść w rolę mentora dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

  • Oczekuje pracy, która ma głębszy sens, i chce cieszyć się z jej rezultatów.

  • Chce czuć dumę z tworzonego kodu. Chętnie przyjmuje uwagi i dzieli się wiedzą w trakcie code reviews.

  • Potrafi szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników.

  • Chce się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę.

  • Ma doświadczenie w programowaniu  w Javie i/lub Kotlinie.

  • Ma doświadczenie w prowadzeniu zespołów pracujących z wykorzystaniem metodyk “zwinnych”.

Naszym Pracownikom zapewniamy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • Laptop Mac lub Dell, dwa zewnętrzne monitory oraz dostęp do narzędzi i licencji, których potrzebujesz,

  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych – możesz wybrać to co chcesz,

  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych,

  • Zajęcia z języka angielskiego opłacane przez nas po okresie próbnym,

  • Budżety integracyjne.

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć