IT Security Specialist - Computer Security Incident Response Team

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz udział w tworzeniu i utrzymywaniu systemów bezpieczeństwa infrastruktury i aplikacji Allegro -  największego serwisu w Polsce
  • Podejmiesz wyzwanie zapewnienia szybkiego wykrywania i obsługi wszelkich incydentów dotyczących bezpieczeństwa platformy i środowiska Allegro, z której każdego dnia korzysta kilkanaście milionów użytkowników
  • Weźmiesz udział w obsłudze sytuacji krytycznych dla stabilności platformy
  • Weźmiesz udział w projektowaniu, wdrażaniu i rozwijaniu rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo Allegro
  • Będziesz współpracować m.in. z zespołami developmentu, infrastruktury i SRE.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Jako aktywny członek Zespołu będziesz mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo techniczne największego polskiego e-commerce
  • Będziesz mieć wpływ na organizację pracy Zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy
  • Zdobędziesz możliwość współpracy z doskonałymi specjalistami bezpieczeństwa i inżynierami https://allegro.tech/
  • Raz do roku możesz skorzystać z możliwości pracy w innym zespole (tzw. turystyka zespołowa)
  • Zostaniesz uczestnikiem (jeżeli zechcesz to także prelegentem) w czasie wydarzeń wewnętrznych takich jak Allegro Tech Meeting i/lub w czasie zewnętrznych spotkań czy meetupów
  • Zapewniamy stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Szukamy Specjalistów, którzy:

  • Mają praktyczne doświadczenie w pracy z nowoczesną infrastrukturą informatyczną o dużej skali oraz potrafią działać w kulturze DevOps
  • Posiadają i rozwijają wiedzę o bieżących zagrożeniach bezpieczeństwa ofensywnego oraz defensywnego
  • Posiadają dobrą znajomość architektury i rozwiązań z obszaru cloud security
  • Potrafią programować (Python)
  • Znają system Linux (Ubuntu/Debian) i mają doświadczenie z utrzymaniem tych systemów
  • Posiadają wiedzę z zakresu stosu TCP/IP
  • Projektowali, wdrażali, rozwijali lub utrzymywali rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo
  • Uczestniczyli w obsłudze incydentów bezpieczeństwa
  • Mają doświadczenie w pracy w zespołach SOC, CERT lub CSIRT
  • Posiadają doświadczenie w użytkowaniu systemów typu SIEM, DLP, SOAR
  • Mile widziana praktyczna wiedza nt. standardów i metodyk z obszaru bezpieczeństwa m.in: OWASP, Att&ck MITRE, PCI DSS, standardy NIST
  • Potrafią efektywnie komunikować się oraz współpracować z osobami z różnych obszarów i szczebli organizacji
  • Rozumieją znaczenie technologii, narzędzi i procedur bezpieczeństwa IT oraz ich wpływ na biznes

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć