Lawyer - Intelectual Property Specialist

  • Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

Twoim zadaniem będzie codzienne wsparcie prawne działalności operacyjnej Grupy Allegro, w skład czego wchodzi:

  • Sporządzanie, opiniowanie umów w zakresie m.in. działań marketingowych, zarządzania domenami, licencji na wdrożenia rozwiązań teleinformatycznych (IT)

  • Prowadzenie dokumentacji związanej z zarządzaniem własnością intelektualną Spółki

  • Wsparcie merytoryczne na rzecz innych zespołów Spółki, w tym w szczególności działu ds. własności intelektualnej oraz zespołów IT

  • Udział w negocjacjach prowadzonych przez Spółkę

  • Udział w postępowaniach dotyczących praw własności intelektualnej Spółki

  • Prowadzenie projektów w obszarze własności intelektualnej

  • Kontakt z właściwymi urzędami i instytucjami

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Zapewniamy pracę w zespole doświadczonych prawników

  • Jesteśmy firmą technologiczną, korzystamy z wielu innowacyjnych narzędzi w naszej pracy m.in. Google Suite (Gmail, Drive, Hangouts, Google+, Vault), Microsoft, Oracle Fusion, SmartRecruiters, SAP (Fiori)

  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro

  • 92% naszych pracowników rekomenduje nas jako świetne miejsce pracy

  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie

  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych

  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

Szukamy specjalistów, którzy:

  • Posiadają wyższe wykształcenie prawnicze

  • Posiadają min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku

  • Potrafią koordynować wiele zadań na raz, nadając im odpowiednie priorytety

  • Są dyskretni, posiadają nienaganną kulturę osobistą,

  • Cechuje ich: asertywność, opanowanie, dokładność, elastyczność, rzetelność

  • Wielozadaniowość oraz doskonałe umiejętności organizacyjne to ich atut

  • Znają język angielski na poziomie biznesowym (zarówno w mowie jak i piśmie) co pozwala im na swobodną komunikację

  • Interesują się nowymi technologiami

  • Mile widziana znajomość prawa konsumenckiego

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!