UX Researcher

  • Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

Za pomocą różnych metod i narzędzi badawczych, będziesz systematycznie badać ścieżki klientów, aby zrozumieć ich zachowania w serwisie. Będziesz też analizować trendy, poszukiwać inspiracji i dobrych praktyk z różnych obszarów, żeby poznać codzienność naszych klientów i ich otoczenie. Opowiesz o tym wszystkim ludziom w organizacji, którzy dzięki tej wiedzy sprawią, że doświadczenie zakupowe klientów Allegro będzie wyjątkowe.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Na co dzień współpracujemy z osobami z różnych działów - wyzwania badawcze nigdy się nie powtarzają

  • Mamy w zespole różne kompetencje - patrzymy na problem badawczy z wielu perspektyw

  • Wykorzystujemy najlepsze narzędzia do zbierania i analizy danych

  • Cenimy twórcze pomysły i często eksperymentujemy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

  • Udział w konferencjach w Polsce i za granicą (Europa i USA). Zawsze pomożemy Ci się rozwijać

Szukamy osób, które:

  • Myślą o doświadczeniu klienta szeroko - jako całości wrażeń, na którą składa się wiele elementów, jak: produkt, komunikacja, obsługa klienta

  • Lubią pracować z ludźmi i dla ludzi - UX Researcher będzie prowadzić projekty badawcze w interdyscyplinarnych zespołach

  • Mają wyjątkowe zdolności komunikacyjne - świetnie opowiadają historie użytkowników na podstawie wyników badań

  • Motywuje ciekawość - potrafią łączyć wiedzę z wielu źródeł, wykorzystując adekwatne metody, żeby spojrzeć na problem z różnych perspektyw

  • Korzystają z różnych metod zbierania i analizy danych, takich jak badania jakościowe (obserwacje, wywiady), ilościowe (ankiety), badania użyteczności, testy różnych wariantów (testy A/B), analiza źródeł zastanych, analiza konkurencji

  • Mają minimum 2-letnie doświadczenie w pracy badacza UX/CX

  • Mają wyższe wykształcenie lub wiedzę ekspercką z zakresu psychologii, kognitywistyki, HCI, antropologii, socjologii, ekonomii

Filmy do obejrzenia