IT Security Specialist - CERT Team

  • Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz udział w tworzeniu i utrzymywaniu systemów bezpieczeństwa IT największej spółki e-commerce w Polsce

  • Podejmiesz wyzwanie zapewnienia szybkiego wykrywania i obsługi wszelkich incydentów dot. bezpieczeństwa platformy Allegro, z której każdego dnia korzysta kilkanaście milionów użytkowników

  • Weźmiesz udział w projektowaniu, wdrażaniu i rozwijaniu rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo IT firmy

  • Współpracować będziesz m.in. z zespołami developmentu, infrastruktury, SRE

  • Będziesz mieć realny wpływ na rozwój polityki bezpieczeństwa IT w zgodzie ze standardami oraz dobrymi praktykami, które będziesz współtworzyć

  • Będziesz budować i wpływać na świadomość pracowników w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Mikroserwisy na serio (400+), skala na serio (13.5k rps), BigData (kilka petabajtów danych), Machine Learning

  • Dwa niezależne Data Center, dziesiątki szaf rackowych sprzętu, kilka tysięcy serwerów, urządzeń sieciowych i innego hardware’u, które stanowią podstawę działania Allegro

  • Największa w Polsce prywatna chmura obliczeniowa oparta na OpenStacku

  • Klaster Mesos, tysiące core, w których działa kilka tysięcy kontenerów

  • Integracja z Amazon Web Services, Google Apps i innymi dostawcami SaaS

  • Allegro to m.in. zespół 600 świetnych inżynierów, którzy dotychczas dzielili się wiedzą na dziesiątkach technologicznych konferencji takich jak, PLNOG, Devoxx PL, GeeCon PL i Prague, Confitura, Security Case Study, Security BSides Warsaw, Mesos Con (Denver), OsCon (Portland), InterOP (Londyn), Atmosphere oraz współtworzą bloga allegro.tech

  • Rocznie ponad 100 naszych inżynierów wyjeżdża na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. Jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

  • Infrastructure as a Code to w Allegro rzeczywistość, a nie buzzword

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

Szukamy pasjonatów, którzy:

  • Mają praktyczne doświadczenie w pracy z nowoczesną infrastrukturą informatyczną o dużej skali oraz rozumiejących kulturę DevOps

  • Potrafią programować (Python)

  • Projektowali, wdrażali i rozwijali rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo IT w firmie

  • Posiadają oraz rozwijają wiedzę o bieżących zagrożeniach IT i technikach skutecznej obrony przed nimi

  • Brali udział w obsłudze incydentów bezpieczeństwa

  • Posiadają praktykę w pozyskiwaniu i gromadzeniu danych z otwartych źródeł informacji (OSINT)

  • Potrafią efektywnie komunikować się oraz współpracować z osobami z różnych obszarów i szczebli organizacji

  • Rozumieją znaczenie technologii, narzędzi i procedur bezpieczeństwa IT oraz ich wpływ na biznes

  • Mają doświadczenie w realizacji testów penetracyjnych, brali udział w programach BugBounty, uczestniczyli w konkursach CTF (mile widziane)

  • Biegle znają system Linux i zagadnienia w zakresie sieci teleinformatycznych

  • Bardzo dobrze znają rozwiązania takie jak cloud, kontenery, mikroserwisy, wirtualizacja, SDN

  • Pracowali w metodologiach Agile/Scrum/Kanban oraz Extreme Programming (XP)

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!

Filmy do obejrzenia