Software engineer - Big Data Team

  • Warszawa, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Zajmiesz się rozwojem platformy analitycznej Allegro.pl, która przetwarza ponad miliard zdarzeń dziennie
  • Odpowiesz za proces zbierania, przechowywania, przetwarzania i analizy danych, od projektu do wdrożenia (full stack developer)
  • Wykorzystujemy między innymi Hive, Spark, Scala, Python, ElasticSearch, Druid

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Czekają Cię ciekawe wyzwania - zarówno techniczne, jak i biznesowe. W swojej codziennej pracy zetkniesz się z różnymi elementami Allegro: raportowaniem, monitoringiem, systemami rekomendacji, spersonalizowanymi reklamami, wykrywaniem oszustw
  • Big Data realizujemy w praktyce (kilka PB danych), a nie w Excelu,
  • Będziesz miał(-a) wpływ na ostateczny kształt przyjętych rozwiązań,
  • Big Data to u nas, oprócz klasycznego przetwarzania wsadowego, coraz częściej przetwarzanie strumieniowe
  • Dotykamy wielu obszarów technicznych (backend, infrastruktura, machine learning) więc na pewno nie będziesz się nudził i robił tylko jednej rzeczy
  • Wyznajemy DDD i dbamy o czystość naszego kodu i ogólnie architektury jako całości
  • Dane Allegro to przekrój danych o zwyczajach zakupowych Polaków, z nimi się po prostu przyjemnie pracuje
  • W obszarze Big Data pracują doświadczeni inżynierowie, którzy chętnie dzielą się wiedzą
  • Udzielamy się na konferencjach krajowych (GeeCon, Devoxx) i mamy budżet na zagraniczne konferencje (Strata, Berlin Buzzwords)
  • Rozwiązania Data-Driven to w Allegro rzeczywistość, a nie buzzword

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach opłacane przez nas

Szukamy inżynierów, którzy:

  • Potrafią i lubią programować w języku Scala lub Java
  • Znają podstawy programowania funkcyjnego
  • Sprawnie poruszają się w systemie z rodziny Unix/Linux
  • Rozumieją sposób działania systemów rozproszonych (Spark, Kafka, Hadoop, Druid, Elastic)
  • Interesują się się zagadnieniami Machine Learning (detekcja anomalii, analiza trendów)
  • Stosują dobre praktyki (clean code, code review, TDD, continuous delivery)
  • Mają pozytywne nastawienie i umiejętności pracy w zespole

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!