Data Analyst - Commercial Team

  • Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Będziesz dostarczał informacji Zespołowi Zarządzania Kategoriami i Parametrami dotyczących istotnych trendów na platformie
  • Zajmiesz się monitorowaniem nasycenie parametrów i kategorii
  • Będziesz przygotowywał analizy wykorzystania filtrów oraz ich wpływu na konwersję
  • Weźmiesz udział w przeprowadzaniu regularnych zestawień trendów zachowań merchantów i kupujących
  • Będziesz budować dashboardy i raporty w Tableau
  • Podejmiesz wyzwanie przygotowania prognoz korelacji konwersji i nasycenie ofert sparametryzowanymi danymi

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?
  • Zespół Zarządzania Kategoriami i Parametrami to ponad 20 osób, które każdego dnia wpływają na drzewo kategorii i parametrów allegro, a co za tym idzie na zachowania zakupowe klientów
  • Działamy na wielkiej skali, tysiącach kategorii i parametrów oraz kilkudziesięciu milionach ofert
  • Stosujemy narzędzia takie jak: Tableau, Excel, SQL, HQL
  • Współpracujemy z działami handlowymi, deweloperskimi oraz analitycznymi
  • Dzielimy się naszą wiedzą na konferencjach i szkoleniach branżowych
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na allegro

Ze swojej strony oferujemy:
  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy pasjonatów, którzy:

  • Posiadają doskonałe umiejętności analityczne i doświadczenie w pracy na dużym wolumenie danych
  • Cechują się skrupulatnością i nastawieniem na detal
  • Wyróżniają się umiejętnościami wnioskowania i budowania rekomendacji
  • Bardzo dobrze znają języka SQL
  • Chcą zdobywać wiedzę i rozwijać się w obszarze analiz Big Data (Hadoop, Hive, Presto, Spark SQL itd.)
  • Mają wiedzę w zakresie software'u wizualizacji danych np. Tableau

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!