Data Analyst - Financial Services Team

  • Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Twoim głównym zadaniem będzie przygotowywanie analiz wykorzystania i efektywności usług finansowych na platformie Allegro.pl

  • Odpowiesz za dostarczanie informacji z zakresu usług finansowych dotyczących istotnych trendów na naszej platformie

  • Weźmiesz udział w przeprowadzaniu regularnych zestawień zachowań merchantów i kupujących, co w efekcie ułatwi podejmowanie decyzji biznesowych

  • Będziesz budować dashboardy i raporty ściśle powiązane z tematyką usług finansowych i szeroko pojętych płatności na potrzeby pracy zespołu

  • Wesprzesz team w analizach i dążeniach do jeszcze lepszego zrozumienia zachowań zakupowych naszych użytkowników

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Damy Ci możliwość tworzenia analiz dla innowacyjnej platformy i pracy na potężnych wolumenach danych

  • Gwarantujemy szeroki rozwój merytoryczny (mamy dostęp do szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych, a w bezpośredniej pracy mamy do czynienia z ekspertami w swojej dziedzinie).

  • Stosujemy narzędzia takie jak: Tableau, Excel, SQL, HQL

  • Współpracujemy z działami handlowymi, deweloperskimi oraz analitycznymi

  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych

  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci.

  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na allegro

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy pasjonatów, którzy:

  • Mają kilkuletnie doświadczenie w pracy dla instytucji finansowej na podobnym stanowisku

  • Posiadają doskonałe umiejętności analityczne i doświadczenie w pracy na dużych wolumenach danych

  • Cechują się skrupulatnością i nastawieniem na detal

  • Wyróżniają ich umiejętności wnioskowania i budowania rekomendacji

  • Bardzo dobrze znają język SQL

  • Chcą zdobywać wiedzę i rozwijać się w obszarze analiz Big Data (Hadoop, Hive, Presto, Spark SQL itd.)

  • Mają wiedzę w zakresie software'u wizualizacji danych np. Tableau

  • Znają język angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację biznesową

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!