Data Analyst (Analysis Team)

  • Warszawa, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz budować i wdrażać modele machine learningowe/ekonometryczne
  • Wyciągniesz i przetworzysz danych z różnych źródeł
  • Wesprzesz działy komercyjne w podejmowaniu decyzji biznesowych w oparciu o wnioski płynące z analizy danych

Dlaczego miałbyś z nami pracować?

  • Będziesz miał(a) dostępu do potężnych zbiorów danych
  • Stosujemy narzędzia takie jak: Python, R, PySpark, Hive, Presto, Tableau, Pivot
  • Dzielimy się naszą wiedzą na konferencjach i szkoleniach branżowych
  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allego

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole oraz elastyczne godziny pracy
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które mają minimum 3-letnie doświadczenie w:

  • Pracy w środwisku R lub Python
  • Budowaniu modeli staystycznych i modeli uczenia maszynowego
  • Pracy na dużym wolumenie danych, potrafiących łączyć dane z wielu źródeł
  • Bardzo dobrze znają język SQL
  • Mają lub chcą rozwijać wiedzę w obszarze analityki Big Data (Hadoop, Hive, Presto, PySpark)
  • Posiadają wysokie umiejętności komunikacyjne