Social Media Leader - Fashion Team

  • Warszawa, Poznań, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Opieka nad profilami oraz budowanie zaangażowania followersów.

  • Odpowiedzialność za realizację oraz rozwój założonej strategii obecności kategorii Moda Allegro w social mediach (content + performance + sprzedaż).

  • Zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za obsługę social media dla kategorii Moda na Allegro.

  • Planowanie i egzekucja kampanii efektywnościowych w social mediach.

  • Regularne prowadzenie analiz trendów w kanałach social media, rekomendacja nowych rozwiązań.

  • Zarządzanie budżetem HR zespołu social media oraz budżetem performance marketingowym.

  • Zarządzanie narzędziami analitycznymi niezbędnymi do skutecznej pracy zespołu, bieżąca analiza konkurencji oraz rynku fashion (wyznaczanie nowych kierunków rozwoju).

  • Raportowanie wyników do szefa obszaru i rozliczanie zespołu z realizacji ustalonych celów.

  • Rozwój stałej współpracy z innymi zespołami wewnątrz firmy (m.in. Marketing, Commerce, Technologia).

  • Współpraca z zewnętrznymi podmiotami dostarczającymi rozwiązania, które mogą wzbogacić obszar Fashion o efektywne narzędzia analityczno-performance'owe oraz content.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie.

  • Praca z topowymi i rozpoznawalnymi markami na rynku.

  • Będziesz mieć możliwość aktywnego uczestnictwa w różnego typu szkoleniach organizowanych w firmie.

  • 92% naszych pracowników rekomenduje nas jako świetne miejsce pracy.

  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych.

  • Miesięcznie odwiedza nas ponad 17 milionów klientów.

  • Dla około 70% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji.

  • Pracę pełną codziennych wyzwań.

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy.

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole.

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz.

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas.

Szukamy ekspertów, którzy:

  • Posiadają minimum 3 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w branży e-commerce, w tym w zarządzaniu zespołem social media (doświadczenie redakcyjne w branży modowej będzie dodatkowym atutem).

  • Posiadają ugruntowane doświadczenie w tworzeniu i realizacji strategii komunikacji w social mediach.

  • Biegle znają specyfikę branży social media oraz trendów.

  • Umieją planować i obsługiwać kampanie reklamowe.

  • Doskonale znają narzędzia monitorująco-raportujące m.in. Sotrender, Google Analytics oraz Business Manager.

  • Umieją zarządzać zespołem, motywować zespół oraz budować relacje.

  • Są nastawieni na działanie i wynik oraz realizację celów biznesowych.

  • Są terminowi i bardzo dobrze potrafią zorganizować swoją pracę.

  • Mają doświadczenie w analizie webowej: analiza, wnioskowanie, raportowanie.

  • Są kreatywne, otwarte na nowe rozwiązania.