Public Relations Officer

  • Warszawa, Poznań, pl
  • Pełny etat

Opis firmy

Allegro to jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie oparta na nowoczesnych technologiach. Od 1999 roku ułatwia milionom Polakom codzienne zakupy oferując im najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji.

Szukamy eksperta od komunikacji korporacyjnej, który dołączy do naszego zespołu PR. Umowa na zastępstwo, na ok 1,5 roku, ale kto wie co przyniesie przyszłość. :) Miejsce pracy Warszawa lub Poznań.

Opis stanowiska

Na czym będzie polegała Twoja praca?

Twoim zadaniem będzie kształtowanie pozytywnego wizerunku marki, budowanie zaangażowania pracowników oraz wsparcie komunikacyjne dla strategicznych projektów firmowych.

  • Będziesz samodzielnie tworzyć i realizować angażujące działania komunikacyjne dla kluczowych projektów Allegro, angażując emocje zróżnicowanych grup odbiorców

  • Pracując w roli konsultanta PR będziesz blisko współpracować z senior managementem w prowadzonych przez nich projektach

  • Samodzielnie lub jako członek zespołu będziesz prowadzić duże projekty komunikacyjne, reprezentując markę w mediach oraz wobec m.in. pracowników, influencerów, celebrytów, instytucji oraz administracji publicznej

  • Będziesz tworzyć i redagować teksty informacyjne, artykuły oraz przygotowywać materiały graficzne oraz treści wideo

  • Weźmiesz udział w naszych projektach CSR

Dlaczego miałbyś/miałabyś pracować z nami?

  • Jesteśmy zespołem, który każdego dnia wpływa na to, w jaki sposób nasza marka poprzez działania komunikacyjne buduje, wzmacnia a czasem chroni swój wizerunek. To zespół ekspertów i praktyków z długim stażem w mediach, PR, marketingu i CSR.

  • Myślimy i działamy niesztampowo – dział PR to miejsce, w którym nieustająco się uczymy i twórczo adaptujemy światowe trendy w komunikacji

  • Realizowane przez nas projekty komunikacyjne mają ogólnopolską skalę i duży poziom skomplikowania

  • W naszej firmie tworzymy produkty, z których codziennie korzystają miliony klientów oraz tysiące firm

  • 90 procent naszych pracowników rekomenduje nas jako świetne miejsce pracy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają udokumentowane doświadczenie (5-7 lat) w zakresie projektowania i realizacji zróżnicowanych oraz niesztampowych strategii i planów komunikacyjnych (w tym w zakresie zarządzania kryzysowego, employer brandingu, CSR, budowania zaangażowania wewnętrznego)

  • Rozumieją znaczenie danych dla raportowania i budowania rozumienia efektywności działań PR

  • Rozumieją praktyczne konsekwencje tego jak technologia i internet zmieniają PR

  • Potrafią budować trwałe relacje z członkami zarządu

  • Potrafią sprawnie i zgodnie z regułami języka polskiego tworzyć i redagować teksty o zróżnicowanym charakterze

  • Dobrze znają świat mediów oraz social mediów, którego są aktywnym użytkownikiem

  • Dobrze czują się w niesformalizowanym środowisku pracy, które zostawia duże pole dla osobistej kreatywności, ale równocześnie wymaga wzięcia odpowiedzialności za prowadzone projekty

  • Są samodzielni oraz sprawni organizacyjnie i wykonawczo a także dobrze sobie radzą z dużym natężeniem informacji i zdarzeń

  • Lubią kontakt z innymi ludźmi, są komunikatywni
 i lubią pracować zespołowo

  • Posiadają praktyczną znajomość specyfiki pracy agencji PR, eventowych, kreatywnych.

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!