Data Scientist

  • Warszawa, Poznań, Toruń, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Twoim podstawowym zadaniem od pierwszego dnia pracy będzie budowa i rozwój modeli machine learning

  • Wspólnie z zespołem będziesz pracował(a) nad produkcyjnym wdrożeniem stworzonych modeli

  • Będziesz współtworzył(a) modele które pozwolą zoptymalizować działanie platformy Allegro i ułatwią naszym użytkownikom korzystanie z Allegro

  • Przetwarzanie zmiennych, trenowanie, ewaluację modeli będziesz automatyzował(a) przy użyciu narzędzi takich jak Python, PySpark i Airflow

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz miał(a) dostęp do potężnych zbiorów danych

  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie

  • Data science realizujemy w praktyce, nie w teorii

  • Big Data to u nas rzeczywistość, a nie buzzword (kilka petabajtów danych)

  • Zbiory, na których będziesz pracować zasila kilkaset procesów przetwarzania danych

  • Do pracy wykorzystujemy technologie takie jak PySpark, Presto, Pivot, Hive, Tableau, Python, R

  • Tworzymy zespół ekspertów danych, którzy dzielą się wiedzą na wielu technologicznych konferencjach PyData, Devoxx PL, GeeCon PL, Confitura i współtworzą bloga allegro.tech

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Możliwość udziału w konferencjach technologicznych oraz w warsztatach

  • Dostęp do wielu wewnętrznych szkoleń z zakresu programowania i technologii

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole oraz elastyczne godziny pracy

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy specjalistów, którzy:

  • Znają i rozumieją algorytmy uczenia maszynowego i potrafią je stosować w praktyce
  • Potrafią tworzyć modele statystyczne w języku Python lub R
  • Znają bardzo dobrze SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie Hadoop (mile widziana znajomość pySpark)
  • Posiadają doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł

  • Potrafią tworzyć wizualizacje, które w prosty i intuicyjny sposób przedstawią wyniki analiz

  • Chcą być dumni z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code reviews

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!

Filmy do obejrzenia