Database Engineer (junior/mid/senior)

  • Poznań, Toruń, Warszawa, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz udział w administrowaniu środowiskiem relacyjnych baz danych w Allegro (Oracle 11 i 12, MySQL, PostgreSQL)
  • Będziesz rozwijał(a) oraz utrzymywał(a) infrastrukturę w zakresie technologii MySQL, PostgreSQL, Oracle
  • Utrzymasz ciągłość działania systemów baz danych
  • Zajmiesz się bieżącym monitoringiem działania oraz planowaniem rozwoju systemów
  • Twoim zadaniem będzie rozwiązywanie incydentów oraz problemów w działaniu systemów i infrastruktury
  • Zajmiesz się automatyzacją i optymalizacją istniejących rozwiązań
  • Będziesz rozwijać wewnętrzne systemy i usługi infrastruktury bazodanowej

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Mikroserwisy na serio (400+), skala na serio (13.5k rps), BigData (kilka petabajtów danych), początki Machine Learning
  • Dwa niezależne Data Center, dziesiątki szaf rackowych sprzętu, kilka tysięcy serwerów, urządzeń sieciowych i innego hardware’u, które stanowią podstawę działania Allegro
  • Największa w Polsce prywatna chmura obliczeniowa oparta na OpenStacku
  • Klaster Mesos, tysiące core, w których działa kilka tysięcy kontenerów
  • Integracja z Amazon Web Services, Google Apps i innymi dostawcami SaaS
  • Allegro to m.in. zespół 600 świetnych inżynierów, którzy dotychczas dzielili się wiedzą na dziesiątkach technologicznych konferencji takich jak, PLNOG, Devoxx PL, GeeCon PL i Prague, Confitura, Security Case Study, Security BSides Warsaw, Mesos Con (Denver), OsCon (Portland), InterOP (Londyn), Atmosphere oraz współtworzą bloga allegro.tech
  • Rocznie ponad 100 naszych inżynierów wyjeżdża na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. Jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy
  • Infrastructure as a Code to w Allegro rzeczywistość, a nie buzzword

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Liczne imprezy integracyjne oraz eventy firmowe
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy specjalistów, którzy posiadają lub chcą zdobyć:

  • Doświadczenie w administracji bazami danych Oracle, MySQL, PostgreSQL (RMAN, RAC, ADG, GTID, XtraBackup, Barman itd.) i systemami operacyjnymi
  • Umiejętność pisania skryptów w powłokach shell i w Pythonie
  • Wiedzę na temat technologii wirtualizacji (XEN, Docker, LXD)
  • Umiejętność pisania wydanego kodu SQL, PL/SQL, PL/pgSQL, stored routines
  • Doświadczenie w Oracle Enterprise Manager, Percona PMM
  • Umiejętość efektywnego wykorzystania produktów Atlassian (jira, bamboo, stash)

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!

Filmy do obejrzenia