Business Analyst - M&A/Corporate Development

  • Warszawa, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Samodzielnie przeprowadzisz złożone analizy biznesowe i przygotujesz własne business case`y

  • Będziesz konsultował prowadzone analizy z wewnętrznymi interesariuszami i ekspertami, by budować konsensus dla prowadzonych przez Ciebie business case`ów

  • Będziesz współuczestniczył w prowadzeniu due diligence biznesowego dla projektów rozwojowych takich jak projekty akwizycji i partnerstw strategicznych

  • Wesprzesz przygotowanie modeli biznesowych/finansowych dla projektów rozwojowych

  • Będziesz analizował modele biznesowe dla rynku digital/e-commerce w Polsce, regionie CEE i na świecie

  • Twoją odpowiedzialnością będzie też nadzór nad researchem rynkowym i pracami analitycznymi prowadzonymi wewnętrznie jaki i we współpracy z zewnętrznymi doradcami oraz przedstawianie rekomendacji.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Gwarantujemy możliwość szerokiego rozwoju merytorycznego (mamy dostęp do szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych, a w bezpośredniej pracy mamy do czynienia z ekspertami w swojej dziedzinie)

  • Będziesz brać udział w licznych projektach doradczych

  • Na co dzień mamy styczność z zagadnieniami z różnych obszarów i działów Allegro

  • Jesteśmy firmą technologiczną, korzystamy z wielu innowacyjnych narzędzi w naszej pracy m.in. Google Suite (Gmail, Drive, Hangouts, Google+, Vault), Microsoft, Oracle Fusion, SmartRecruiters, SAP (Fiori)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia z angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Mają doświadczenie w prowadzeniu złożonych analiz biznesowych i przygotowywaniu biznes case’ów, które przechodziły weryfikacje zarządów oraz różnych wymagających właścicieli biznesowych /fundusze private equity/

  • Posiadają świetną znajomość odmiennych modeli biznesowych funkcjonujących na rynku digital/e-commerce (najlepiej wyniesionych z pracy w dużych spółkach online w Polsce lub za granicą),  lub w pracy analitycznej dla banku inwestycyjnego lub firmy konsultingowej w specjalizacji digital

  • Są osobami skrupulatnymi, zwłaszcza przy przeprowadzaniu analiz biznesowych

  • Cechują się „zdrowym”, sceptycznym podejściem do otrzymywanych wyników analiz i danych przedstawianych przez zarządy spółek

  • Mają umiejętność syntetycznego przedstawiania złożonych analiz i prezentacji „story” dla biznes case’ów, są biegłe w przygotowywaniu prezentacji biznesowych

  • Są osobami doświadczonymi w pracy przy obszarze akwizycji przedsiębiorstw oraz przy projektach strategicznych.

  • Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu własnych projektów e-commerce/online, w tym budowanie serwisu, marketingu internetowego, pozyskania partnerów, komercjalizacji

  • Są osobami o bardzo wysokim zaangażowaniu i chęciami rozwoju, udowodnionymi dotychczasowym doświadczeniem

  • Nie mają problemu w komunikacji z osobami na poziomie seniorskim i wyższym, team spirit, bdb komunikacja z osobami na poziomie senior

  • Biegle znają język angielski (C1), pożądana jest również płynna znajomość innego języka obcego

  • Biegle obsługują MS Office, zwłaszcza PowerPoint i Excel

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!