Data Analyst

  • Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?:

  • Przygotujesz dane na potrzeby różnych obszarów biznesowych

  • Przeanalizujesz źródła danych w celu optymalizacji zapytań i uproszczenia procesów

  • Będziesz współpracował z analitykami obszaru komercyjnego w zakresie przygotowania danych do importu do CRM

  • Zapewnisz odpowiednią jakość istniejącym procesom importu/eksportu, w celu skrócenia czasów przetwarzań

  • Zajmiesz się koordynacją procesu importu/eksportu danych, w celu zapewnienia krótkich czasów przetwarzań oraz wysokiej jakości danych przekazywanych między systemami.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • W zespole CRM wspieramy realizację kluczowych procesów biznesowych a dane, z którymi będziesz pracować są w nich niezbędne

  • Data science realizujemy w praktyce, nie w teorii

  • Big Data to u nas rzeczywistość, a nie buzzword (kilka petabajtów danych)

  • Zbiory, na których będziesz pracować zasila kilkaset procesów przetwarzania danych

  • Do pracy wykorzystujemy innowacyjny ekosystem narzędziowy (Tableau, Druid, Presto, R)

  • Tworzymy zespół ekspertów danych, którzy dzielą się wiedzą na wielu technologicznych konferencjach i współtworzą bloga allegro.tech.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas.

Szukamy osób, które:

  • Znają język SQL/PLSQL na poziomie pozwalającym na tworzenie zapytań i procedur

  • Posiadają doskonałe umiejętności analityczne i doświadczenie w pracy na dużych wolumenach danych (Hadoop, Hive)

  • Rozumieją perspektywę biznesową i są ciekawe kontekstu realizowanych zadań

  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie

  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością

  • Są nastawione na budowanie relacji i współpracę w zespole.

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!