Data Scientist - Marketing

  • Warszawa, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Twoim podstawowym zadaniem będzie budowa i rozwój algorytmów i modeli machine learning, w oparciu o które wysyłamy kampanie e-mail i notyfikacje push do klientów

  • Będziesz współtworzył/a algorytmy w odpowiedzi na stawiane problemy biznesowe

  • Będziesz przetwarzał dane i automatyzował te przetwarzania przy użyciu Python, PySpark i Airflow

  • Będziesz wspierać analitycznie zespoły marketingu odpowiedzialne za kształtowanie komunikacji marketingowej do klientów

  • Efekty swojej pracy zwizualizujesz przy użyciu Tableau

  • Bezpośrednio współpracować będziesz z zespołami zarówno po części biznesowej jak i po stronie inżynierów

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz miał/a możliwość bezpośredniego wpływu na to co komunikujemy naszym klientom

  • Będziesz miał/a dostęp do potężnych zbiorów danych i najnowszych technologii przetwarzania danych

  • Stosujemy narzędzia i technologie takie jak: Python, PySpark, Hive, GCP, Tableau

  • Współpracujemy z Marketingiem, działem Komercyjnym oraz z zespołami inżynieryjnymi odpowiedzialnymi za zbieranie i przetwarzanie danych

  • Dzielimy się naszą wiedzą na konferencjach i szkoleniach branżowych

  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie

  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych

  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci

  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Możliwość udziału w konferencjach marketingowych i technologicznych

  • Dostęp do wielu wewnętrznych szkoleń z zakresu programowania i technologii

  • Dostęp do szkoleń online np. DataCamp, Coursera

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole oraz elastyczne godziny pracy

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Mają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów biznesowych przy użyciu algorytmów danych

  • Posiadają minimum podstawowe doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych

  • Potrafią przetwarzać dane i tworzyć modele machine learning w języku Python lub chcą nauczyć się i rozwijać w praktyce znajomość języka Python

  • Znają i rozumieją algorytmy uczenia maszynowego i potrafią je stosować w praktyce

  • Znają bardzo dobrze SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie Hadoop/GCP (mile widziana znajomość pySpark)

  • Potrafią tworzyć wykresy/wizualizację, które w prosty i intuicyjny sposób przedstawią wyniki analiz

  • Mają dużą chęć do nauki i rozwijania wiedzy

  • Znają język angielski na poziomie co najmniej dobrym

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!