Data Analyst - Business Development Team

  • Poznań, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz pracować w małym startupowym i samowystarczalnym zespole, którego zadaniem jest budowa innowacyjnego produktu wewnątrz Allegro, wykorzystującego metodykę gamifikacji, w którym zawierane będą transakcje

  • Dostarczysz dane i zarekomendujesz zmianę, w której powinniśmy rozwijać produkt pod kątem biznesowym i technologicznym

  • Razem z badaczami jakościowymi i ilościowymi stworzysz metryki, dzięki którym pokażesz organizacji, jak kształtują się i zmieniają zachowania oraz postawy użytkowników

  • Przygotujesz czasem prezentację, w której przedstawisz dane w sposób zrozumiały i przekonujący

  • Zoptymalizujesz mechanizmy gamifikacji w produkcie, aby był bardziej efektywny

  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu biznesowych rozwiązań i analizę ilościową zachowań klientów

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Dołączysz do małego zgranego zespołu, który jest nastawiony na  innowacyjne i efektywne rozwiązania, w którym panuje otwartość na dyskusje i nowe koncepcje

  • Będziesz rozwijał biznesowo produkt o skali kilku milionów klientów

  • Poznasz biznes Allegro od podszewki: segmentacje użytkowników, strumienie przychodów, narzędzia i metody aktywizujące klientów i sprzedawców, siłę allegrowych kanałów komunikacji i skuteczność narzędzi edukacyjnych

  • Data science realizujemy w praktyce, nie w teorii

  • Zbiory, na których będziesz pracować zasila kilkaset procesów przetwarzania danych

  • Do pracy wykorzystujemy innowacyjny ekosystem narzędziowy (Tableau, Druid, Presto)

  • Tworzymy zespół ekspertów danych, którzy dzielą się wiedzą na wielu technologicznych konferencjach

  • Działasz szybko i efektywnie, ponieważ większość narzędzi potrzebnych do wdrożenia zmian są w rękach zespołu. Skutki twoich rekomendacji będą szybko widoczne w praktyce

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym inspirującym zespole

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Znają bardzo dobrze SQL
  • Posiadają minimum rok doświadczenia w pracy jako Analityk Danych

  • Mają doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł

  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie

  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością

  • Potrafią ciekawie i w intuicyjny sposób komunikować wyniki analiz i rekomendacje z nich płynące

  • Wiedzą jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego

  • Potrafią słuchać i  komunikują się w logiczny i ustrukturyzowany sposób

  • Mają umiejętność rozmowy na poziomie argumentów z osobami z poziomu decyzyjnego

  • Mile widziana znajomość analityki w ekosystemie Hadoop (HQL, pySpark)

  • Znają angielski na poziomie komunikatywnym

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!

Filmy do obejrzenia